link gyûjtemény


│  Główna │  Logowanie  │  Rejestracja  │  Drukarnia  │ 
Biznes i ekonomia          Edukacja          Inne          Internet          Komputery          Nauka i technika          Nieruchomości          Rozrywka          Telekomunikacja          Turystyka          Zdrowie i uroda         


    Directory  Własna firma

    

Warszawa

Dodał admin, 2008-05-29 Autor / Opracowanie: derhase

Warszawa jest miastem niezwykłym, położonym w środku Europy, na przecięciu szlaków komunikacyjnych z zachodu na wschód i z północy na południe kontynentu.


W centrum miasta na uwagę zasługuje Stare Miasto salon kulturalny stolicy, który w sezonie letnim staje się sceną dla koncertów, występów trup teatralnych galerią dla malarzy. Schodzące ku Wiśle zaułki rozbrzmiewające muzyką oraz stylowe kafejki pozwalają na chwilę wytchnienia po zwiedzaniu muzeów. Starówka to raj dla miłośników muzyki sakralnej. Stare Miasto po wojennych zniszczeniach zostało odbudowane tak wiernie ze znalazło się na Światowej Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Najbardziej reprezentacyjną arterią miasta jest Trakt Królewski. To szlak, łączący Zamek Królewski z pałacami w Łazienkach w Wilanowie. Kształtowały przez wieki, urzeka klimatem pałaców kościołów oraz mieszczańskich kamienic. Spacer Traktem Królewskim to wędrówki przez stulecia. Przejście całej trasy zajmuje około godziny jednakże ten czas pozwala na poznanie historii naszej stolicy. Kolejnym obiektem który warto zwiedzić są Powązki Cmentarz Żydowski. gdzie do dnia dzisiejszego ślady dziedzictwa kulturowego Polskich Żydów licznie zamieszkujących dawną Warszawę. Atrakcją warszawską jest też Cytadela imponująca wielkością i grozą XIX wiecznej fortyfikacji, jeden z najlepiej zachowanych w Polsce zespołów architektury obronnej. Zaciekawić może również klasycystyczna zabudowa zachodniej pierzei placu bankowego. Od 1955 roku przybywających do Warszawy ciekawi Pałac Kultury i Nauki położony w centrum miasta na największym placu w Europie. Pałac jest najwyższym budynkiem w kraju dominuje nad Warszawą pełniąc rolę drogowskazu dla nie znających miasta turystów. Warszawa jest miastem, które w ostatnich latach bardzo szybko rozbudowuje się, powstają nowoczesne budynki o bardzo ciekawej architekturze dobrze wkomponowane w krajobraz miejski.
Stolica jest miastem w którym każdy niezależnie od ilości posiadanych pieniędzy, może wygodnie przenocować jak i dobrze zjeść. W Warszawie czeka na turystów ponad 20 tysięcy miejsc noclegowych w ponad 150 obiektach. Każdy znajdzie coś dla siebie od schronisk młodzieżowych przez hotele klasy turystycznej, pokoje gościnne, do ekskluzywnych apartamentów dla wymagających turystów i biznesmenów. W Warszawie znajduje się około 100 hoteli, 13 schronisk młodzieżowy 4 campingi.
Kuchnia Warszawska reprezentuje tradycje kulinarne Polski jak i krajów Europy oraz całego świata. Wszelkie tradycje przywędrowały do stolicy wraz z napływającymi do niej przez wieki nowymi mieszkańcami. Każdego tygodnia w Warszawie powstaje kilka nowych restauracji. W samym Śródmieściu jest ich dziś ponad 600, co sprawia że z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie
Promocja miasta opiera się głównie na takich narzędziach marketingowych jak:
• Internet: informacje dotyczące zabytków, kultury, tradycji, imprez kulturalnych, bazy noclegowej oraz gastronomicznej itp. zamieszczane są nie tylko na głównej, oficjalnej stronie miasta, ale także na licznych innych oficjalnych i nieoficjalnych stronach poświeconych miastu nie tylko w polskich ale również i zagranicznych portalach internetowych.
• Prasa Warszawa to miasto, które niesie nie tylko przekaz historyczny, możliwości edukacyjne, ale również możliwość spędzania ciekawie czasu, tak więc miasto reklamowane jest w licznych folderach, gazetach, czasopismach nie tylko branży turystycznej ale i rozrywkowych, a także licznych magazynach dla młodzieży.
• Foldery i plakaty: Oferty spędzania czasu wolnego w stolicy reklamowane są nie tylko poprzez sprzedaż bezpośrednią w biurach podróży, portalach internetowych ale również poprzez foldery i plakaty przedstawiające symbole miasta, liczne hasła reklamowe, znaki itp.
• Telewizja: Warszawa to miasto słynące z bogatej historii, licznych imprez kulturalnych, bogate w liczne gwiazdy polskiej sceny, dlatego też niemal codziennie słyszymy w telewizyjnych wiadomościach, programach informacyjnych oraz kulturalnych o nowych wydarzeniach w mieście które niewątpliwie wpływają na dalszy wzrost atrakcyjności miasta
• Targi turystyczne: Warszawa prezentowana jest na największych imprezach targowych na całym świecie np. na Międzynarodowych Targach Turystycznych ITB w Berlinie, Tour Salon w Poznaniu, TT Warsaw i wielu innych. Na targach przedstawia się sylwetkę miasta, bogactwo kulturalne i historyczne, folklor, tradycje, zwyczaje, liczne zabytki itp.
    Losowe artykuły 

Trendy 2010 – INTERTELECOM
IX edycja Kongresu INFOTELA odbywająca się w dniach 13 i 14 kwietnia w Łodzi na terenie MTŁ, stanowi doskonałe uzupełnienie merytoryczne tej gałęzi wiedzy.


Polska starość
Starość i starzenie się społeczeństw i jednostek stały się na przełomie wieków zagadnieniami wielokrotnie dyskutowanymi w różnych kręgach i różnych aspektach.

    Artykuły


Współczesne bajki
Współczesne bajki nie są tym, czym bajki były kiedyś. Z takim zdaniem spotykamy się bardzo często. Na ile jest ono uprawnione?Środki trwałe
Środki trwałe stanowią własność lub współwłasność podatnika, są nabyte lub wytworzone we własnym zakresie, kompletne i zdatne do użytku w dniu przyjęcia do używania

    Regulamin          Kontakt        design:    Katalog Firm | Materiały edukacyjne | Prace naukowe   
                                                                                     ww6.    2008.  All rights reserved.