link gyûjtemény


│  Główna │  Logowanie  │  Rejestracja  │  Drukarnia  │ 
Biznes i ekonomia          Edukacja          Inne          Internet          Komputery          Nauka i technika          Nieruchomości          Rozrywka          Telekomunikacja          Turystyka          Zdrowie i uroda         


    Directory  Własna firma

    

Wyszukiwarka Yahoo

Dodał admin, 2008-06-09 Autor / Opracowanie: Witold Piątkowski

Yahoo charakteryzuje szybki rozwój i rozrost organizacji. Niech świadczy o tym fakt, że jeszcze w 1994 roku Yahoo zanotowało milion odwiedzin swojej witryny.


Yahoo założyli dwaj studenci uniwersytetu w Stanford: David Filo i Jerry Yang . Yahoo początkowo było tylko studenckim hobby, ale przekształciło się w światową markę, która zmieniła sposób, w jaki ludzie się komunikują, poszukują informacji oraz kupują rzeczy. Dwaj założyciele Yahoo, David Filo i Jerry Yang, doktoranci Wydziału inżynierii Elektrycznej na Uniwersytecie w Stanford rozpoczęli swój projekt w lutym 1994 roku jako sposób, by wciąż być w kontakcie z pasją swojego życia jaką był Internet. Wcześniej spędzali więcej czasu na tworzeniu listy swoich ulubionych linków niż pisaniem pracy doktorskiej. Z czasem te listy stały się za długie i nieporęczne, więc podzielili je na kategorie. Kiedy kategorie stały się za pełne, wprowadzili podkategorie… i tak powstał rdzeń projektu jakim jest Yahoo.
Początkowo Yahoo nazywało się “Jerry and David's Guide to the World Wide Web” – Przewodnik Jerry`ego I Davida po WWW”, ale otrzymało nowy przydomek – z pomocą słownika. Yahoo jest skrótem od „Yet Another Hierarchical Officious Oracle," – “inny shierarchizowany system zarządzania bazą danych”, ale Filo i Yang nalegali by wybrać taką nazwę, gdyż podobało im się bezpośrednie tłumaczenie słowa Yahoo - prostak bez wychowania/bez ogłady, cham bez wychowania. Yahoo początkowo rezydowało na komputerze Yanga – „Akebono”, a oprogramowanie umieszczone było na komputerze Filo – „Konishiki” – oba nazwane na cześć legendarnych zapaśników sumo.
Yahoo jest to jeden z najpopularniejszych i największych serwisów internetowych na świecie, posiadający wersje w piętnastu językach. Istnieją 24 lokalne oddziały Yahoo na świecie. Każdego miesiąca Yahoo dociera do około 345 milionów użytkowników Internetu.
W związku z nieudaną współpracą Yahoo z Google, w 2004 roku, Yahoo zakupiło Inktomi i Overture Services, otrzymując dodatkowe technologie wyszukiwania. W tym samym roku, Yahoo ogłosiło podpisanie umowy z Rogers Cable – zapewnienie łącz szerokopasmowych dla użytkowników w Kanadzie. W marcu tego roku ogłoszono przejmujęcie Kelkoo za 575 milionów $, w celu zwiększenia możliwości marketingowych online.
We wrześniu 2004, Yahoo ogłosiło przejęcie Musicmatch – za 160 milionów $, jako część starań mających na celu zwiększenie swojego portfolio w usługach muzyki online.
W październiku 2004 Yahoo wytoczyło proces firmie East Coast Exotics Entertainment Group i Epoth za bezprawne wysyłanie spamu o tematyce erotycznej do użytkowników Yahoo Mail. Yahoo proces ten przegrał.
Yahoo jest najlepszym przykładem, że należy słuchać wyobraźni i podążać w kierunku realizacji swoich marzeń i pasji życiowych. Z dwóch komputerów i 2 głów narodziła się jedna z największych firm na świecie. Na pewno nie jest to najbiedniejsza firma na świecie. Przychody spółki w 2005 roku wyniosły 5,258 mld USD, wzrosły więc wobec 3,575 mld USD w 2004 roku aż o 47%. Ten rynek wciąż jest niezaspokojony i wciąż się rozwija w związku z budowaniem globalnej wioski.
    Losowe artykuły 

Trądzik
Trądzik dotyka 85% ludzi mieszkających w Polsce. Chociaż nie jest on uważany za poważną dolegliwość zdrowotną, to wywołuje problemy natury estetycznej


Dług publiczny
Istotą zaciągania przez władze publiczne pożyczek, których skutkiem jest dług publiczny, jest uchwalenie niezrównoważonego budżetu

    Artykuły


Zwolnienia grupowe
Pracodawca jest obowiązany zawiadomić na piśmie zakładowe organizacje związkowe o przyczynach zamierzonego grupowego zwolnieniaStatystyka
Zbiorowości statystyczne lub populacje statystyczne- zbiór dowolnych elementów (osób, przedmiotów, faktów), podobnych pod względem określonych cech i poddanych badaniom statystycznym.

    Regulamin          Kontakt        design:    Katalog Firm | Materiały edukacyjne | Prace naukowe   
                                                                                     ww6.    2008.  All rights reserved.