link gyûjtemény


│  Główna │  Logowanie  │  Rejestracja  │  Drukarnia  │ 
Biznes i ekonomia          Edukacja          Inne          Internet          Komputery          Nauka i technika          Nieruchomości          Rozrywka          Telekomunikacja          Turystyka          Zdrowie i uroda         


    Directory  Własna firma

    

Wyszukiwarka Yahoo

Dodał admin, 2008-06-09 Autor / Opracowanie: Witold Piątkowski

Yahoo charakteryzuje szybki rozwój i rozrost organizacji. Niech świadczy o tym fakt, że jeszcze w 1994 roku Yahoo zanotowało milion odwiedzin swojej witryny.


Yahoo założyli dwaj studenci uniwersytetu w Stanford: David Filo i Jerry Yang . Yahoo początkowo było tylko studenckim hobby, ale przekształciło się w światową markę, która zmieniła sposób, w jaki ludzie się komunikują, poszukują informacji oraz kupują rzeczy. Dwaj założyciele Yahoo, David Filo i Jerry Yang, doktoranci Wydziału inżynierii Elektrycznej na Uniwersytecie w Stanford rozpoczęli swój projekt w lutym 1994 roku jako sposób, by wciąż być w kontakcie z pasją swojego życia jaką był Internet. Wcześniej spędzali więcej czasu na tworzeniu listy swoich ulubionych linków niż pisaniem pracy doktorskiej. Z czasem te listy stały się za długie i nieporęczne, więc podzielili je na kategorie. Kiedy kategorie stały się za pełne, wprowadzili podkategorie… i tak powstał rdzeń projektu jakim jest Yahoo.
Początkowo Yahoo nazywało się “Jerry and David's Guide to the World Wide Web” – Przewodnik Jerry`ego I Davida po WWW”, ale otrzymało nowy przydomek – z pomocą słownika. Yahoo jest skrótem od „Yet Another Hierarchical Officious Oracle," – “inny shierarchizowany system zarządzania bazą danych”, ale Filo i Yang nalegali by wybrać taką nazwę, gdyż podobało im się bezpośrednie tłumaczenie słowa Yahoo - prostak bez wychowania/bez ogłady, cham bez wychowania. Yahoo początkowo rezydowało na komputerze Yanga – „Akebono”, a oprogramowanie umieszczone było na komputerze Filo – „Konishiki” – oba nazwane na cześć legendarnych zapaśników sumo.
Yahoo jest to jeden z najpopularniejszych i największych serwisów internetowych na świecie, posiadający wersje w piętnastu językach. Istnieją 24 lokalne oddziały Yahoo na świecie. Każdego miesiąca Yahoo dociera do około 345 milionów użytkowników Internetu.
W związku z nieudaną współpracą Yahoo z Google, w 2004 roku, Yahoo zakupiło Inktomi i Overture Services, otrzymując dodatkowe technologie wyszukiwania. W tym samym roku, Yahoo ogłosiło podpisanie umowy z Rogers Cable – zapewnienie łącz szerokopasmowych dla użytkowników w Kanadzie. W marcu tego roku ogłoszono przejmujęcie Kelkoo za 575 milionów $, w celu zwiększenia możliwości marketingowych online.
We wrześniu 2004, Yahoo ogłosiło przejęcie Musicmatch – za 160 milionów $, jako część starań mających na celu zwiększenie swojego portfolio w usługach muzyki online.
W październiku 2004 Yahoo wytoczyło proces firmie East Coast Exotics Entertainment Group i Epoth za bezprawne wysyłanie spamu o tematyce erotycznej do użytkowników Yahoo Mail. Yahoo proces ten przegrał.
Yahoo jest najlepszym przykładem, że należy słuchać wyobraźni i podążać w kierunku realizacji swoich marzeń i pasji życiowych. Z dwóch komputerów i 2 głów narodziła się jedna z największych firm na świecie. Na pewno nie jest to najbiedniejsza firma na świecie. Przychody spółki w 2005 roku wyniosły 5,258 mld USD, wzrosły więc wobec 3,575 mld USD w 2004 roku aż o 47%. Ten rynek wciąż jest niezaspokojony i wciąż się rozwija w związku z budowaniem globalnej wioski.
    Losowe artykuły 

Domek na wsi czy mieszkanie w mieście?
Jednakże, mieszkanie poza miastem, niekoniecznie na wsi, ale na przykład na przedmieściach, też ma wiele zalet.


Urbanizacja
Urbanizacja stwarza jednak szereg bardzo niekorzystnych konsekwencji, tak w życiu społecznym jak i w środowisku naturalnym,

    Artykuły


Leasing
W praktyce gospodarczej leasing zaistniał w USA w latach pięćdziesiątych XX wieku. W Polsce pierwsze transakcje leasingowe pojawiły się w 1990r rokuTrendy 2010 – INTERTELECOM
IX edycja Kongresu INFOTELA odbywająca się w dniach 13 i 14 kwietnia w Łodzi na terenie MTŁ, stanowi doskonałe uzupełnienie merytoryczne tej gałęzi wiedzy.

    Regulamin          Kontakt        design:    Katalog Firm | Materiały edukacyjne | Prace naukowe   
                                                                                     ww6.    2008.  All rights reserved.