link gyûjtemény


│  Główna │  Logowanie  │  Rejestracja  │  Drukarnia  │ 
Biznes i ekonomia          Edukacja          Inne          Internet          Komputery          Nauka i technika          Nieruchomości          Rozrywka          Telekomunikacja          Turystyka          Zdrowie i uroda         


    Directory  Własna firma

    

Aerobik

Dodał admin, 2008-05-29 Autor / Opracowanie: nanasia

Termin aerobik pochodzi od greckich słów aer (powietrze) i bios (życie) co oznacza, że aby być zdrowym należy dostarczać organizmowi tlen poprzez ruch czyli ćwiczenia gimnastyczne.


Aerobik jest rodzajem filozofii życiowej, stylu bycia, "mody na sprawność" i sportową sylwetkę. To nie tylko ćwiczenia fizyczne, to także sposób postępowania mający na celu zwiększenie wydolności fizycznej organizmu, regulacji masy ciała i rozładowania napięcia psychicznego.
Ćwiczenia wykonywane przy muzyce znane są od bardzo dawana. M. In., gdy Amerykanka Bess Mensendieck w 1905 roku założyła w Berlinie „Centralny Instytut Gimnastyki” i prowadziła w nim przy muzyce ćwiczenia odprężające i pozwalające utrzymać kobietom właściwą postawę, wzbudzało to tak wielkie zainteresowanie jak aerobic. Sposób wykonywania tych ćwiczeń był także podobny do aerobicu. Gdy B. Mensendieck zmarła w 1957 roku, mając 93 lat, stwierdzono, że właśnie dzięki uprawianym ćwiczeniom gimnastycznym żyła tak długo.
Nieco później dr Kenneth Cooper założyła w Dallas „Centrum Aktywności Aerobowej”, w tym chorzy na serce byli poddawani specjalnym treningom wzmacniającym krążenie i mięsień sercowy, i stąd wzięła się nazwa aerobic. Ponadto K. Cooper, specjalista od treningu dla kosmonautów zastosował aerobic jako sposób na poprawienie kondycji swoich podopiecznych i chyba dlatego używa się stwierdzenia, że „aerobic jest gimnastyką ery kosmicznej”. Ćwiczenia K. Coopera opracowała nauczycielka sportu Jacki Sorensen, a następnie rozpowszechnione zastały w wielu krajach. Utworzyły się dwa kierunki aerobicu: gimnastyczny i taneczny. Prekursorami pierwszego z nich są: Jane Fonda i Sydne Rome, natomiast drugiego – Jacki Sorensen.
W „Aerobic-Dance” wykorzystuje się przede wszystkim kroki taneczne, które przeplatane są ćwiczeniami gimnastycznymi. W Polsce również rozpowszechniono aerobic poprzez kursy organizowane przez TKKF i ośrodki kultury, a także poprzez prasę i telewizję. Szczególnie dziewczęta i kobiety poddały się tej pięknej, zdrowej i odmładzającej kuracji.
AEROBIK to dziesiątki różnorodnych zajęć prowadzonych w klubach fitness całego świata. Spośród tych zajęć można wyróżnić podgrupy, gdzie dominującym czynnikiem działającym na organizm ćwiczących są tak zwane dominanty: CARDIO, MUSCLE, CARDIO & MUSCLE, COOLING.
HIGH LOW COMBINATION (HI-LO-COMBO, MIXED IMPACT)
Jest to kombinacja HIGH IMPACT i LOW IMPACT AEROBIK, pod względem intensywności i doboru ćwiczeń. Obecnie najczęściej stosowana forma zajęć aerobiku w postaci układów kroków zaczerpniętych z dwóch form. O atrakcyjności tej formy zajęć decyduje połączenie poszczególnych kroków tworzących precyzyjne, logiczne układy choreograficzne. Tętno utrzymywane jest na poziomie 150-170 uderzeń/min, co wskazuje że są to intensywne zajęcia aerobiku. Tempo muzyki w tej formie aerobiku wynosi 132-144 bpm.
DANCE AEROBIK (funky aerobik, street dance, city jam, hip hop, latino, salsa, afro)
Inspiracją dla tych odmian aerobiku jest taniec. Funky czy hip hop czerpie wzorce z amerykańskiego tańca ulicznego, a inne np. z rytmów afrykańskich. Choreografia tych zajęć opiera się przede wszystkim na rytmicznych krokach marszowych, tanecznych w których nogi, ramiona i stawy biodrowe poruszają się zgodnie z odpowiednim rytmem muzyki. W zajęciach mogą brać udział osoby początkujące i zaawansowane, co w dużym stopniu ułatwia umiejętność szybkiego uczenia się nowych kroków i połączeń choreograficznych. Twórcze, taneczne zajęcia aerobiku wyzwalają wewnętrzną energię, sprawiają dużo radości, a jednocześnie rozwijają określone grupy mięśniowe. Tempo muzyki stosowane podczas aerobiku w formie tanecznej wynosi 105-135 bpm ale może być również do 145 bpm.    Losowe artykuły 

Motywacja do nauki
Motywacja to stan gotowości do podjęcia określonych działań, to wzbudzony potrzebą zespół procesów psychicznych i fizjologicznych określający podłoże ludzkich zachowań i ich zmian.


Aerobik
Termin aerobik pochodzi od greckich słów aer (powietrze) i bios (życie) co oznacza, że aby być zdrowym należy dostarczać organizmowi tlen poprzez ruch czyli ćwiczenia gimnastyczne.

    Artykuły


System bankowy
System finansowy jest to mechanizm współtworzenia i przepływu siły nabywczej miedzy podmiotami niefinansowymi i składających się z instrumentów finansowych, a także zasad, na jakich one działają.Rozpoczęcie działalności gospodarczej
Na moment rozpoczęcia działalności gospodarczej składa się wiele czynności. W pierwszej kolejności nasze kroki kierujemy do Urzędu Gminy lub Urzędu Miejskiego

    Regulamin          Kontakt        design:    Katalog Firm | Materiały edukacyjne | Prace naukowe   
                                                                                     ww6.    2008.  All rights reserved.