link gyûjtemény


│  Główna │  Logowanie  │  Rejestracja  │  Drukarnia  │ 
Biznes i ekonomia          Edukacja          Inne          Internet          Komputery          Nauka i technika          Nieruchomości          Rozrywka          Telekomunikacja          Turystyka          Zdrowie i uroda         


    Directory  Własna firma

    

Arena Laser Games – laserowy paintball

Dodał admin, 2010-06-09 Autor / Opracowanie: sylwek

Ostatnio bardzo ale to bardzo brakuje mi ciepłych dni, ze względu na brak paintball-owych potyczek, których jestem wielkim fanem.


Ostatnio bardzo ale to bardzo brakuje mi ciepłych dni, ze względu na brak paintball-owych potyczek, których jestem wielkim fanem. Uwielbiam letnie, suche dni ze względu na fakt, iż można wtedy zorganizować wypad ze znajomymi do pobliskich lasów czy żwirowni i urządzić „ostre” strzelanie. Super sprawą jest postrzelać się kulkami z „farbami” do siebie nawzajem, a już szczególnie emocjonujący jest pojedynek w którym uczestniczy około 20 osób. Wtedy dzielimy się po równo na 2 zespoły (czerwonych i niebieskich) i już chyba łatwo sobie wyobrazić jak bardzo taki pojedynek potrafi być wciągający.
Na szczęście ku mojemu zaskoczeniu jakiś czas temu dowiedziałem się o elektronicznym paintballu. A konkretnie o laserowej jego odmianie. Osoby pojedynkujące się ze sobą (maksymalna ilość osób to 20 czyli np 2 zespoły po 10 osób.), walczą w labiryncie, którego powierzchnia to praktycznie 400 m 2. Labirynt ten składa się z dwóch poziomów i jest w większej części skryty w półmroku. Został on wzbogacony różnymi ciekawymi i bardzo zaskakującymi niespodziankami (np.: miny czy bunkry) oraz rozmaitymi efektami świetlnymi i dźwiękowymi, co sprawia, że pojedynek wymaga od zawodników dobrego refleksu, inteligencji, sprytu i przemyślanej strategii.Gracze strzelają do siebie wirtualnymi laserowymi pociskami, które oczywiście nie są odczuwalne na ciele w żaden sposób, a tylko poprzez sygnał dźwiękowy na kamizelce, którą każdy zawodnik nosi podczas gry.
W takim razie jaka jest różnica między Laser Games, a tradycyjnym paintballem?
Podczas gry na Arena Laser Games mamy: nielimitowaną liczbę strzałów,trafienia bez jakichkolwiek siniaków i plam po farbach,klarowny system powiadamiania o trafieniu dzięki efektom dźwiękowym i wizualnym,kontrolę nad liczbą amunicji i ilością otrzymanych trafień za pomocą wyświetlacza LCD zamontowanego na każdej kamizelce gracza Zgadzam się, że nie jest to to samo co tradycyjny paintball i przyznam, że byłem sceptycznie nastawiony do odmiany laserowej, ale już po pierwszej bitwie zmieniłem zdanie i stwierdzam, że na okres zimowy jest to super alternatywa dla strzelania farbami. Dzięki laserowemu paintballowi, który znajduje się w Łodzi w Manufakturze, jestem pewien, że nie „wypadnę z formy” i w lato znów będę „wykańczał” przeciwników ukrytych w pobliskich łódzkich lasach. Autor:  Maciej Rybusiewicz     Losowe artykuły 

Zarządzanie nieruchomościami a administrowanie
Administrowanie obejmuje takie czynności jak: aktualne kontrole i przeglądy techniczne, bieżąca konserwacja i naprawy, sprzątanie, wywóz odpadów bytowych, itp.


Makroekonomia
Mikroekonomia zajmuje się badaniem problemu gospodarowania na poziomie rynków poszczególnych produktów i podmiotów gospodarczych.

    Artykuły


Kredyt bankowy
Kredyt oznacza stosunek ekonomiczny polegający na odstąpieniu prze jedną stronę na rzecz drugiej określonej wartości w pieniądzu lub w towarachZdolność kredytowa
Pod pojęciem zdolności kredytowej należy rozumieć zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w ustawie.

    Regulamin          Kontakt        design:    Katalog Firm | Materiały edukacyjne | Prace naukowe   
                                                                                     ww6.    2008.  All rights reserved.